Īsumā atgādināsim 10 masāžas terapijas ieguvumus veselībai

febr. 06, 2024

Atkārtošana – zināšanu māte:

“Kāpēc ķermeņa masāža ir tik svarīga kvalitatīvas dzīves sastāvdaļa?”


Masāža kopumā ir viens no senākajiem ārstniecības veidiem, kas ar pieskāriena starpniecību vairo veselību un dzīvesprieku.


Masāža ir noderīga daudzu slimību profilaksē un ārstēšanā, tā iedarbojas uz daudzām organisma sistēmām atsevišķi, kā arī uz visu ķermeni kopumā. Masāžas laikā tiek uzlabota nervu sistēmas darbība, uzlabojas ādas apasiņošana, tādējādi sekmējot ādas elpošanu. Tāpat tiek atslābināti noguruši un pārslogoti muskuļi, mazinās sāpes, uzlabojas šūnu vielmaiņas process un limfas attece. Masāža labvēlīgi ietekmē arī mugurkaula, locītavu un saišu sistēmu. 

Īsumā atgādināsim 10 masāžas terapijas ieguvumus veselībai

1.   Mazina muskuļu sāpes

 

Atšķirībā no citiem masāžas veidiem, masāža visbiežāk tiek pielietota pie dažādām saslimšanām un muskuļu sāpēm, koncentrējoties uz sāpošo vietu un konkrētu veselības problēmu. Šādu masāžu iespējams veikt gan visam ķermenim, gan slodzes skartākajām daļām – mugurai, plecu un kakla zonai, krustu un jostas daļai, kājām, rokām, utt. Tā mazina sāpes, saspringumu un spazmas, ļaujot saspringtajiem un savilktajiem muskuļiem atslābt. Palielinās muskuļu saraušanās spējas, tonuss un spēks, kā arī aizkavējas muskuļu atrofija. Tāpat tā veicina organisma atjaunošanos pēc fiziskas un garīgas slodzes.


2.   Masāža var uzlabot ādas stāvokli

 

Masāžas laikā āda un tās audi tiek kairināti un tas izraisa audu šķidrumu limfas un asiņu pārvietošanos, tātad tās laikā āda tiek labāk apasiņota. Tas uzlabo venozo un limfas atteci, kā arī uzlabo audu elastīgumu, ļaujot būtiski uzlabot ādas stāvokli. Āda kļūst elastīgāka, tvirtāka, tonizētāka, veselīgāka un daudz izturīgāka pret dažādiem kairinātājiem


3.   Samazina trauksmi

 

Stresa situācijas ir sastopamas ikviena cilvēka dzīvē un stress kaut kādā veidā ietekmē mūsu ikdienas dzīvi un  nervu sistēmu. Šajā gadījumā masāža ļoti palīdz, masāžas procedūra veicina pilnīgu ķermeņa atslābināšanos, kas palīdz novērst uzmanību no aktuālām problēmām un atjaunot vitālo enerģiju

4.   Uzlabo miega kvalitāti

 

Gandrīz trešdaļa no iedzīvotājiem cieš no bezmiega, labākais veids, kā atbrīvoties no tā, būs masāža. Pētījumi apstiprina, ka masāža var būtiski ietekmēt miega kvalitāti, samazinot trauksmi un fizisko diskomfortu. 

5.   Uzlabojas vielmaiņas procesi

 

 Masāžas laikā tiek aktivizēta tauku un sviedru dziedzeru darbība, palīdzot no organisma izvadīt visas sliktās vielas. Tāpēc pēc masāžas ir ieteicams daudz dzert tīru, negāzētu ūdeni, lai palīdzētu aktīvajai vielmaiņai vieglāk tikt galā ar ķermeņa attīrīšanos.

6.   Atvieglo un mazina galvassāpes

 

Visbiežākais galvassāpju iemesls ir mugurkaula kakla daļas osteohondroze. Tas bloķē normālu asins piegādi smadzenēm, kā rezultātā rodas smagas galvassāpes. Masāžas seanss palīdz aktivizēt asins plūsmu, kas rezultātā var novērst galvassāpju cēloni.


7.   Uzlabo noskaņojumu

 

Masāža palīdz atbrīvoties no vieglas formas depresijas un nomāktības, kas visbiežāk cilvēkiem rodas, iestājoties drēgnajam un lietainajam rudenim, vai ziemā, kad organismam visvairāk trūkst vitamīnu un saules gaismas. Apmeklējot masāžas seansus, iespējams uzlabot noskaņojumu un atgriezt zudušo enerģiju un dzīvesprieku.

Tāpat masāža palīdz noņemt spriedzi, atbrīvoties no dienas laikā uzkrātā stresa un trauksmes sajūtas, kā arī citiem vieglas depresijas simptomiem. Masāža pozitīvi ietekmē bioķīmiskos procesus organismā, pazeminot kortizola jeb stresa hormona līmeni – ja tas ir ilgstoši paaugstināts, rodas psihoemocionālais disbalanss, un cilvēks bieži izjūt nogurumu, nomāktību, enerģijas trūkumu un citus simptomus. Taču, pateicoties masāžai, iespējams līdzsvarot kortizola līmeni, atslābinot un uzlabojot gan fizisko, gan psiholoģisko stāvokli.

8.   Samazina sāpes vai pietūkumu pēc operācijas, vai pēc traumas

 

Maigas manipulācijas ar muskuļiem un audiem apvienojumā ar masāžas radīto relaksācijas stāvokli var paātrināt ķermeņa spēju atgūties pēc traumas vai operācijas, kā arī samazināt sāpes. Limfas plūsma tiek stimulēta vienlaikus ar muskuļu darbību. Veselīga limfas plūsma izvada ārā toksīnus un ir galvenais iemesls kādēļ samazinās tūska.

9.   Palīdz muskuļiem un locītavām

 

Masāžas ietekmē atjaunojas locītavu funkcijas un paaugstinās elastība, tāpēc to iesaka pie muskuļu, locītavu un ķermeņa balsta sistēmas saslimšanām, piemēram, radikulīts, spondiloze, mugurkaula asimetrijas, utt. Tā veicina muskuļu audu elastības atjaunošanos, tādējādi aizkavējot dažādu muskuļu problēmu rašanos un uzlabojot to darbību. Tāpat masāža mazina tūsku un aizkavē iekaisuma procesus.

10.     Masāža labvēlīgi iedarbojās uz nervu un sirds asinsvadu sistēmu

 

Masāža uz ķermeni iedarbojas kā mehānisks kairinājums, ko speciālists ar dažādiem masāžas paņēmieniem – mīcīšanu, berzēšanu, vibrācijām un citiem - raida dažādās ķermeņa vietās. Masāžas iedarbības pamatā ir humorāli reflektorie procesi, ko regulē centrālā nervu sistēma, tāpēc droši var apgalvot, ka masāža galvenokārt iedarbojas tieši uz nervu sistēmu, mazinot uzkrāto nervu saspringumu. Tas uzlabo fiziskās un arī garīgās darba spējas, un noņem psihoemocionālo spriedzi. Masāžas laikā labsajūtas signāli tiek raidīti uz nervu centriem muguras un galvas smadzenēs, tādēļ masāžai piemīt relaksējoša iedarbība. 

Tāpat tā labvēlīgi ietekmē sirds un asinsvadu sistēmu, jo masāžas laikā uzlabojas asins cirkulācija un limfas plūsma, kas, savukārt, tālāk veicina šūnu atjaunošanos.

Ja sajuti, ka ir laiks parūpēties par sevi vai kādu savu tuvinieku – droši pieraksties pie kāda no Fiziocentrs speciālistiem uz masāžu šeit:

Pieteikties vizītei
skolioze
22 apr., 2024
Skolioze var aktīvi attīsties bērnībā un pusaudža gados, bet, apstājoties augšanai, skoliozes izraisītā deformācija vairs strauji neprogresē. Neārstēta skolioze ar laiku var radīt pastāvīgas muguras sāpes kā arī elpošanas un sirdsdarbības traucējumus.
16 apr., 2024
Sporta aktivitātes ir nepieciešamas gan fiziskās, gan mentālās veselības uzlabošanai, bet bieži vien treniņu uzsākšanu kavē motivācijas trūkums un neziņa par treniņu būtību. Tieši tādēļ mūsdienās aizvien lielāku popularitāti gūst grupu treniņi, kuros ir iespēja gūt nepieciešamās zināšanas, motivāciju un labi pavadīt laiku, bet kā zināt vai grupu nodarbības ir priekš tevis? 
02 apr., 2024
Grupu nodarbības– Funkcionālie treniņi (Līdz 6 cilvēki grupā) – par īpaši draudzīgu cenu – 10,00 EUR visu aprīļa mēnesi. 
29 marts, 2024
Ja esi izlēmis izmēģināt skriešanu kā savu treniņu, to ir diezgan viegli uzsākt: viss, kas ir nepieciešams - tikai apavu pāris un vieta, kur skriet. Pavasaris un publisko maratonu sezona jau arī ir klāt! Skriešana savam priekam un fiziskās pašsajūtas uzlabošanai ir kaut kas tāds, ko var izdarīt pēc iegribas vai ko var plānot vairākus mēnešus uz priekšu. Patiesība ir viena:
06 marts, 2024
Vai ir gadījies, ka ilgstoši jūti durošas sāpes papēdī, kuras traucē veikt ikdienas aktivitātes? Iespējams šeit runa varētu būt par plantāro fascītu.
27 febr., 2024
Kā vēsta sens teiciens: „Veselā miesā - vesels gars” Fizioterapija ir profesija veselības aprūpes sistēmā, kuras mērķis ir palīdzēt saglabāt, atgūt vai uzlabot mūsu fiziskās spējas un kopumā uzlabot dzīves kvalitāti. Tāpat, ir pierādīts, ka fizioterapija var sniegt pozitīvu efektu, ietekmējot arī mūsu garīgo veselību! Tēmas, kas saistītas ar garīgo veselību, sabiedrībā izpelnās arvien lielāku interesi. Dažādas organizācijas, kas tieši saistītas ar garīgo veselību, nodarbojas ar personu garīgās veselības problēmu un traucējumi profilaksi, ārstēšanu un rehabilitāciju. Fizioterapijas metodes ne vienmēr tika uzskatītas par gana nozīmīgām šo pacientu ārstēšanā. Šīs profesijas pievienotā vērtība pacientiem un citiem veselības aprūpes speciālistiem var būt neskaidra. Laikam ejot uz priekšu un, zināšanu apjomam palielinoties, fizioterapija ir atdzīta par nozīmīgu profesiju garīgās veselības aprūpē, un šajā profesijā strādājošie var izmantot plašu fizioterapeitisko metožu klāstu (fiziskās aktivitātes, relaksācijas metodes, ķermeņa kustību apzināšanās, elpošanas tehnikas u.c.), kas var veicināt labklājības stāvokli pacientiem ar mentāliem traucējumiem. Aktivitāšu laikā pacients apgūst un uzlabo psihomotorās, sensomotorās, kognitīvas un emocionālās uztveres prasmes. Iepriekš minētās pieejas ir vērstas uz simptomu mazināšanu, pašapziņas paaugstināšanu un dzīves kvalitātes uzlabošanu, kas sasaucas ar garīgās rehabilitācijas programmas mērķiem.
pareiza stāja
14 febr., 2024
Šajā rakstā mēs iedziļināsimies, kas ir saprotams ar terminu “pareiza stāja”, uzsvērsim pozitīvos un negatīvos efektus, ko tā var atstāt uz dažādām mūsu ķermeņa sistēmām.
08 dec., 2023
Varbūt kādreiz ir dzirdēts sakām, ka tikai smagumus cilājot veselāks nepaliksi vai, ka lieli muskuļi uzreiz nenozīmē, ka cilvēks ir spēcīgs? Vai esi kādreiz aizdomājies, kāpēc tā tiek teikts un vai tajā ir kāda daļa patiesības?  Laikam ejot uz priekšu un zināšanu apjomam palielinoties mūsdienās arvien vairāk nākas saskarties ar terminu dziļie muskuļi . Šajā rakstā tad izskaidrosim kas tie ir, kur tie atrodas un cik tad liela īstenībā ir to nozīme!
27 nov., 2023
SIA "FIZIOCENTRS" – mūsdienīga, profesionāla un ērti pieejama fizioterapijas un rehabilitācijas klīnika Rīgas centrā, kas jau kopš 2010. gada saviem klientiem piedāvā plaša spektra pakalpojumus, lai uzlabotu fizisko veselību, attīstību un sasniegumus kā ikdienas darbos, tā arī sportiskās gaitās. No 2024. gada sākuma "FIZIOCENTRS" klīnikas filiāle tiks atvērta arī Skanstes ielā (pie Arēnas Rīga) un šī iemesla dēļ, aicinām komandai pievienoties: – FIZIOTERAPEITUS-
Staigāšana uz pirkstgaliem
15 nov., 2023
Gadījumos, kad bērns turpina staigāt uz pirkstgaliem ir nepieciešams pievērst uzmanību apakšstilbu muskuļu tonusam, ahileja cīsplu garumam, samazinātai muskuļu koordinācijai un tam vai nav izmainīts pēdu stāvoklis.
Vairāk ziņu
Share by: